Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reiki

VÝZNAM REIKI


Reiki je jedna z nejstarších léčitelských metod známých lidstvu. Pochází z Tibetu a znovu ji v 19. stol. objevil japonský mnich Mikao Usui. Tradice Reíki se zmiňuje už ve spisech starých 2500 let, sepsaných ve staroindickém jazyce sanskrtu.

* Jako lidé máme univerzální životní energii všude kolem sebe i v sobě. Japonské slovo „rei-ki" tvoří dvě slabiky: rei - kosmický, univerzální aspekt této energie, a ki - základní životní síla proudící a pulzující ve všech živých tvorech. Tato energie životní síly je nám dána od narození,neseme si sebou do života určité množství ki a využíváme ji v běžném životě. Pak si musíme vytvořit denní zásobu nové energie. Když nedokážeme po delší období nahrazovat svou potřebu energie, můžeme fyzicky nebo emocionálně onemocnět.

 

Co je to Reiki?

Je to přírodní a jednoduchá léčítelská metoda, která umožňuje vstřebat víc životní energie. Oživí tvou životní sílu a vyvažuje energii ve tvém těle. Tato přírodní léčebná energie proudí v mocné a soustředěné formě rukama dárce Reíki. Ten je používán jako kanál, jímž energie proudí. Současně je sám nabíjen a posilován.Schopnost využívat Reiki se uchovává po celý život.
Klíč k Reiki poskytují „zvláštní vyladění," známé také jako „ přenosy" nebo „zasvěcení." Tato ladění odlišují reiki od všech ostatních léčitelských metod. Ladění jsou přenosy energie, které otvírají tvůj vnitřní léčitelský kanál a umožňují větší proud životní energie.Při každém ladění dochází k jakémusi očištění ve fyzické»eitové , duševní a duchovní rovině. Ladění v tobě uvolňují bloky a toxiny unikají.
Samoléčení je prvním základním krokem k tomu, jak se stát kanálem reiki. Teprve až převezmeš odpovědnost za vlastní léčení, jsi schopen pomáhat ostatním v jejich léčebném procesu. Samoléčba ti dodá pocit většího uvolnění, omezí stres a posílí schopnost odolávat.
* Reiki pomáhá v léčení všeho druhu a ulevuje velmi rychle od bolestí a akutních symptomů. MÁ také pozitivní vliv na duchovní růst. Vždy působí tam, kde to příjemce potřebuje nejvíc. Posiluje a harmonizuje imunitní systém. Často uvolňuje emoční bloky a ty se dostaneš do kontaktu s pocity, které jsi v minulosti potlačoval. Jsou to energie, které se mění v tvůrčí síly, jakmile si je přivlastníš a věnuješ jim pozornost a možnost vyjádřit se. Během aplikace reiki je mysl i proces myšlení uvolněné. Reiki ti napomůže ve tvém duchovním růstu. Lidé, kteří se otevřou reiki, praktikují je, mohou lépe poznat sami sebe, rozšiřuje se jim vědomí, intuice, l vědomí sebe sama. Nejčastějším prožitkem , vznikajícím během aplikace reiki, je pocit míru, uvolnění a bezpečí.
Reiki nestanovuje žádné diagnózy a rná být využíváno jako doplňková léčebná metoda. V případě akutních chorob, jako jsou záněty, chřipka, nachlazení, zažívací potíže žlučníkové nebo ledvinové kameny, bolesti v zádech a hlavy, působí reiki často velmi rychle a přímo.Uleví bolestem a zrychlí léčení.Reiki lze aplikovat přímo jako první pomoc, neboť zastavuje krvácení otevřených ran a má velmi uklidňující vliv na nervový systém , zvláště tam. kde jsou lidé v šoku a po úraze.
Reiki lze kombinovat s jakoukoli další léčbou alopatickou i horneopatickou, fyzikálními terapiemi, psychologickým poradenstvím ...
V dnešní době tuto metodu vyučuje několik tisíc učitelů Reiki.Stále více zájemců přichází na semináře a získává schopnost s touto energií pracovat.Není to náhoda, „když je žák připraven, učitel se najde!"

 

Uplatnění při masážích celého těla.

Cena: 150Kč